بهبودی فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده سینما تئاتر در سال ۱۳۷۶ می‌باشد. او عضو انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران و عضو گروه تئاتر لیو است.

وی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۶ با بازی در نمایش بینوایان بهروز غریب‌پور آغاز کرد. او همچنین آثاری را کارگردانی کرده‌است. همچون همه چیز می‌گذرد تو نمی‌گذری، مدهٔ سن مدار، اطلسی‌های لگدمال‌شده بهبودی در سریال روزگار قریب نقش جوانی مهدی بازرگان نخست‌وزیر دولت موقت ایران را بازی کرد.

او در سال ۱۳۲۷ در مشهد به دنیا آمد و اکنون ساکن تهران است. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک تهران در رشتهٔ سینما، برای ادامهٔ تحصیل به آمریکا رفت و مدرک کارشناسی ارشد زیباشناسی و پس از آن دکتری زیباشناسی سینمای خود را از دانشگاه تگزاس در دالاس، دریافت نمود.الستی کارشناسی ارشد را با پایان‌نامه‌ای با عنوان A Comparison of the Ethnographic Filmmaking of Robert Flaherty and Jean Rouch 1984 به پایان رساند و عنوان رسالهٔ دکتری او نیزThe American Documentary Films of the Vietnam War 1992 بوده‌است.پس از پایان تحصیلات به ایران بازگشت و در دانشگاه هنر تهران مشغول تدریس شد. بعد از حدود یک سال دوباره به آمریکا مراجعت کرده و به کمپانی سینمارک ‏(en)‏ پیوست. بعد از بازگشت دوباره به ایران مجدداً به تدریس در دانشگاه هنر تهران پرداخت. او عضو هیئت علمی دانشگاه هنر و دانشکده سینما و تئاتر در سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ و سپس ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ بوده‌است.الستی در پی حوادث انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از دانشگاه هنر کنار گذاشته شد.پس از آن جذب دانشگاه تهران شده و تاکنون نیز مشغول تدریس در دانشگاه تهران است. وی از سال ۱۳۷۷ تاکنون مدیر آموزش مدرسهٔ فیلم تهران بوده‌است.

مسعود دلخواه متولد 9 دی 1336 در تهران، بازیگر است.فارغ التحصیل فوق لیسانس و دکترای تئاتر از دانشگاه کانزاس آمریکا می باشد، علاوه بر بازیگری، نویسنده، کارگردان، مدرس و استاد دانشگاه است.

دکتر دلخواه در سال 1385 نمایش ژولیوس سزار نوشته ویلیام شکسپیر را در تالار مولوی روی صحنه برد و یکسال بعد در سال 96 از طرف انجمن خانه تئاتر به عنوان کارگردان برتر عرصه تئاتر شناخته شد.سه سال بعد در سال 89 نیز بعنوان بهترین بازیگر مرد جشواره فجر در بخش آثار بین المللی را به بدست آورد.اولین تجربه دکتر دلخواه در تلویزیون با یک نقش کاریزماتیک در سریال دلدادگاه به کارگردانی منوچهر هادی در سال 97 شکل گرفت.